China Floods 2020 Shaken Bitcoin Mining Farms and Hash Rates

Górne baseny górnicze w Chinach są świadkami codziennie 10 procent do 20 procent spadek stawek haszu bitcoin z powodu silnych opadów deszczu. Syczuan, południowo-zachodnia prowincja Chin, która ma prawie 50 procentowy udział w ilości haszyszu, podobno ucierpiała najbardziej.

Skutki powodzi w Chinach 2020 na Bitcoin Mining
Skutki powodzi w Chinach w 2020 r. dla górnictwa Bitcoinów
Trwająca obecnie pora monsunowa spowodowała spustoszenie w prowincji Syczuan, ponieważ ciągły wylot doprowadził do spadku zawartości haszyszu w Bitcoin Era. Chiny przyczyniają się do ponad 50 procent światowego haszyszu bitcoin stopy i głównych bitcoin górnictwa prowadzi w Syczuanie.

Syczuan jest nadal rekordem regionu górskiego i od wielu dni trwają ulewne deszcze, które doprowadziły do spadku ilości haszyszu bitcoin. W ciągu ostatnich kilku dni, spadek ten doprowadził do jego szczytu, średnio 15 procentowy spadek dziennych stawek haszyszu.

Powodzie przechodzące przez Zaporę Trzech Przełomów (zdjęcie Weibo)
Według niektórych doniesień, na świecie wiodących puli górniczych, PoolIn, F2Pool, BTC.com i Antpool, które są zlokalizowane w Chinach, odnotowano 10 procent do 20 procent spadek w bitcoin haszysz stawki w ciągu ostatnich 24 godzin. Łączna moc obliczeniowa wszystkich tych puli przyczynia się do prawie 50 procent całkowitej ilości haszyszu bitcoin.

Możesz również chcieć wiedzieć – Jak Crypto pasuje do nowego prawa spadkowego w Chinach?

Tradycyjny mokry sezon zamienił się w katastrofę

Syczuan znajduje się w górnym biegu Tamy Trzech Przełomów, która jest największą istniejącą tamą hydroelektryczną. Sezon mokry jest zwykle uważany za dobry dla górników bitcoinów, ponieważ bieżąca woda generuje więcej energii dla procesu wydobycia. Jednak powodzie w Chinach w 2020 r. odwróciły ten fakt. Jeśli chodzi o sprawę, prezes i współzałożyciel Poolln, Kevin Pan powiedział,

„Ulewne deszcze spowodowały przerwy w dostawie energii elektrycznej w niektórych częściach regionu, gdy elektrownie wodne przestały generować energię, aby pomóc w rozładowaniu powodzi. Niektóre kraje doświadczają również awarii telekomunikacji i Internetu“.

O niszczycielskim wpływie ulewnych deszczy i powodzi na chińskie górnictwo mówiło również wielu innych producentów bitcoinerów. Założyciel Coinmetrics Nic Carter napisał tweetem prawie miesiąc temu o złej sytuacji z Tamy Trzech Przełomów.

Krótko mówiąc, pora monsunowa w Chinach przynosi obfite opady deszczu i nadmierne zasoby energii wodnej potrzebne do prowadzenia wydobycia bitcoinów każdego roku. Ale poważne powodzie w tym roku zablokowały nawet autostradę, która prowadzi do Syczuanu z powodu osuwisk błotnych, gdzie znajduje się większość farm górniczych. Powodzie spowodowały jednak tymczasowe wstrzymanie działalności gospodarstw zajmujących się wydobyciem bitcoinów. Co więcej, mogło to zniszczyć niektóre z nich.

Z drugiej strony, wartość Bitcoinów rozkwitła jeszcze bardziej dzisiaj. Bitcoin rozpoczął się w poniedziałek z $12000 i w momencie raportowania tego, Bitcoin wycenia się na $12.263,25. Limit rynkowy liczy obecnie na 226.428.579.779 dolarów z gwałtownym wzrostem o 3,65 procent w ciągu ostatnich 24 godzin.